Największa na świecie koparka?

Wielu chłopców w dzieciństwie marzyło zapewne o zamianie swojej plastikowej koparki na prawdziwą, ogromną. I chociaż maszyny, które widujemy codziennie poruszając się po mieście lub innych drogach sprawiają imponujące wrażenie,w konfrontacji z niektórymi modelami sprzedawanymi za granicą – wypadają po prostu blado. Jak się okazuje dorośli mężczyźni też mają potrzebę konstruowaniai użytkowania coraz większego i większego sprzętu.

Jeśli ty też się do nich zaliczasz, to co powiesz na 980 ton stali o wysokości ponad dziesięciu metrów? Właśnie tak majestatycznie prezentuje się największa koparka na świecie, czyli Terex RH 400.Do tego pod maską silnik diesla o mocy 440 koni mechanicznych, ogromna łyżka poruszająca się dzięki czternastu siłownikom o pojemności aż 45 metrów sześciennych (w przeliczeniu pozwala na jednokrotny załadunek osiemdziesięciu pięciu ton urobku). Producent zapewnia potencjalnych kupców, że średnia wydajność tego cuda techniki to aż 5.

5 tysiąca ton na godzinę. Trzeba przyznać, że to imponujący wynik w porównaniu do innych maszyn budowlanych wiodących marek. Jak widać Terex RH 400, to nie tylko monstrualny gadżet, lecz faktycznie doskonałe narzędzie, przydatne wszędzie tam, gdzie trzeba wykonać dużo pracy w krótkim terminie.

Perspektywa użytkowania takiej koparki brzmi kusząco, prawda? Możesz ją nabyć, jeżeli na twoim koncie jest, bagatela, jedenaście milionów dolarów. W realiach naszego kraju jest to niestety inwestycja przekraczająca znacznie możliwości przeciętnego przedsiębiorcy, ale wszak za marzenia się nie płaci..