Największa na świecie koparka?

Wielu chłopców w dzieciństwie marzyło zapewne o zamianie swojej plastikowej koparki na prawdziwą, ogromną. I chociaż maszyny, które widujemy codziennie poruszając się po mieście lub innych drogach sprawiają imponujące wrażenie,w konfrontacji z niektórymi modelami sprzedawanymi za granicą – wypadają po prostu blado. Jak się okazuje dorośli mężczyźni też mają potrzebę konstruowaniai użytkowania coraz większego i większego sprzętu.

Mamy do kupienia części zamienne KUBOTA dla naszych klientów profesjonalny dźwig samochodowy ĆKD 20 TON

Jeśli ty też się do nich zaliczasz, to co powiesz na 980 ton stali o wysokości ponad dziesięciu metrów? Właśnie tak majestatycznie prezentuje się największa koparka na świecie, czyli Terex RH 400.Do tego pod maską silnik diesla o mocy 440 koni mechanicznych, ogromna łyżka poruszająca się dzięki czternastu siłownikom o pojemności aż 45 metrów sześciennych (w przeliczeniu pozwala na jednokrotny załadunek osiemdziesięciu pięciu ton urobku). Producent zapewnia potencjalnych kupców, że średnia wydajność tego cuda techniki to aż 5.

5 tysiąca ton na godzinę. Trzeba przyznać, że to imponujący wynik w porównaniu do innych maszyn budowlanych wiodących marek. Jak widać Terex RH 400, to nie tylko monstrualny gadżet, lecz faktycznie doskonałe narzędzie, przydatne wszędzie tam, gdzie trzeba wykonać dużo pracy w krótkim terminie.

Perspektywa użytkowania takiej koparki brzmi kusząco, prawda? Możesz ją nabyć, jeżeli na twoim koncie jest, bagatela, jedenaście milionów dolarów. W realiach naszego kraju jest to niestety inwestycja przekraczająca znacznie możliwości przeciętnego przedsiębiorcy, ale wszak za marzenia się nie płaci..