Skorzystaj z pomocy pośrednika

Rozważając zakup maszyn budowlanych, przedsiębiorca staje przed bardzo ważnym wyborem. Konieczna jest rozwaga, a co za tym idzie, porównanie dziesiątek, jeśli nie setek ofert. Czasami korzystne jest sprowadzenie maszyn z zagranicy. Co wtedy? Być może warto skorzystać wtedy z pomocy fachowców.

Po pierwsze, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ zamawiając taką usługę w zasadzie nie musimy się już niczym przejmować. Pozostaje nam czekać na sprzęt. Po drugie, jest bezpieczne, gdyż firmy specjalizujące się w takich transakcjach wiedzą na co zwrócić uwagę, by nie wpaść w ręce oszustów i tak zwanych firm krzaków oraz sprawdzają stan techniczny przed sprowadzeniem do kraju.

Pośrednicy mają sprawdzonych kontrahentów, którzy zawsze powiadamiają ich o najnowszych ofertach, więc często można w nich przebierać do woli. Jeśli planujesz skorzystać z takich usług po raz pierwszy, twój niepokój jest uzasadniony. Dlatego pośrednik umożliwia klientowi obejrzenie maszyny na własne oczy i zabiera go ze sobą. Kiedy nabierzesz już zaufania, wyjazd oczywiście nie będzie konieczny.

Co z gwarancją? Teoretycznie jest możliwość jej wykupienia, jednak jej realizacja byłaby zwykle bardzo kłopotliwa i dostarczałaby dodatkowych kosztów. Sprzęt jest jednak bardzo skrupulatnie sprawdzany na miejscu przez fachowców, by uniknąć zakupu niesprawnej maszyny. Niekiedy udaje się także wytargować od sprzedawcy korzystne upusty cenowe. Rynek pośrednictwa w Polsce rozwija się prężnie. Specjaliści przewidują dalszy wzrost po wprowadzeniu dotacji unijnych do budowy infrastruktury drogowej od 2014 roku.