Wiertnice

Niezależnie od sektora budowlanego w jakim specjalizuje się nasza firma niekiedy istnieje potrzeba wykonywania odwiertów. Zarówno w budowie dróg, mostów, jak i torów tramwajowych czy kolejowych niezbędne jest urządzenie, które nam w tym pomoże.

Wyjaśnia to coraz większe powodzenia, jakim cieszą się wiertnice, czyli uniwersalne narzędzia, które można montować na innych maszynach. Jedynym warunkiem jest posiadanie przez nie dodatkowego napędu hydraulicznego. Umożliwia to instalację wiertnic i pracę
z nimi zarówno na minikoparkach i miniładowarkach – doskonałe rozwiązanie, jeśli odwierty dokonywane są w miejscach, gdzie nie zmieści się standardowy sprzęt oraz na wielkogabarytowych żurawiach i koparkach kołowych i gąsienicowych.

Producenci maszyn budowlanych maja w swojej ofercie wiertnice dostosowane do potrzeb konkretnego klienta. Jeśli chcemy wykonywać na przykład odwierty pod słupy ogrodzeniowe lub ławy fundamentowe, wystarczy wiertnica o niewielkim napędzie, około 2500Nm. Pozwoli na wykonanie otworu o głębokości niecałych trzech metrów i średnicy około pół metra. Praktyka pokazuje, że takie urządzenie można wykorzystać także przy budowie trakcji kolejowej i tramwajowej.

Do większych zadań potrzeba sprzętu do zadań specjalnych. Na przykład takich, które dostosowane są do pracy z maszynami o masie nawet dziesięciu ton, a więc na przykład koparko-ładowarkami. Doskonale radzą sobie w trudnym, bardzo twardym podłożu i są zdolne do wykonania odwiertów o średnicy niemal metra.

Najnowocześniejsze z nich mają funkcję nie tylko wiercenia, ale również jednoczesnego umieszczenia w otworze słupów, czy na przykład latarni. Daje to dużą oszczędność czasu i pracy, co dowodzi jak przydatne i multifunkcyjne są te maszyny.